Futboll

Formacionet zyrtare: Maqedonia e nis me 4 shqiptarë

Janë publikuar formacionet e ndeshjes Maqedonia e Veriut-Austria

Pritjes i erdhi fundi. Maqedonia e Veriut do të debutojë në një Kampionat Evropian, derisa edhe Austria dëshiron të lë gjurmë.

Ndeshja zhvillohet nga ora 18:00 në Bukuresht të Rumanisë, shkruan albinfo.ch.

Te Maqedonia do të luajnë katër futbollistë shqiptarë: Ademi, Musliu, Alioski dhe Bardhi.

Formacionet

Austria: Bachmann, Ulmer, Dragovic, Hinteregger, Alaba, Sabitzer, Baumgartner, Lainer, Schlager, Laimer, Kalajdiz

Maqedonia e Veriut: Dimitrievski, Ademi, Musliu, Alioski, Trajkovski, Pandev, Ristovski, Velkovski, Nikolov, Bardhi, Elmas.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI