Integrimi

Gjon Muharremaj kualifikohet në “The Voice” në Francë

12 talentet avancuan etapën e ardhshme “The Voice’ Francë u shpallën shtunën, e njëri prej tyre ishte shqiptari Gjon Muharremaj. 

garën tmerrësisht fortë  kryeqytetin francez, Gjoni ka mahnitur jurinë me performancën e tij, por duket një rol vendimtar shpëtimin e “Gjon Tear`s” e ka pasur vota e teleshikuesve. 

I lindur Zvicër, djaloshi tejet i talentuar e ka atin nga Kosova dhe nënën nga Tirana. Ai flet një shqipe pastër e siç rrëfente kohë parë Top Channel, i ka vënë vetes qëllim zëri t`i dëgjohet Shqipëri dhe jashtë saj, shkruan tch, përcjell albinfo.ch. 

Emrin e skenës ka zgjedhur ta ketë Gjon’s tears, për shkak gjyshit ishte emocionuar shumë nga hera e parë kur Gjoni, asokohe fëmijë, kishte nisur interpretonte një këngë. 

fundi, i riu ka qenë duke shijuar suksesin e projektit tij muzikor “Babi”, një këngë me cilën elektrizoi dhe finalen e “The Voice Kids”. 

Gjoni ishte vetëm 12 vjeç kur mahniti jurinë e “Albanians Got Talent” me zërin e tij fuqishëm, dhe duket i vendosur mos mungojë dhe skenat shqiptare, për qenë sa pranë një publiku, cilin e ka shume për zemër.