Kosova

Greqia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Çfarë qëndrimi ka Greqia për liberalizimin e vizave për kosovarët

 

Shefja e Zyrës së Greqisë në Kosovë, Heleni Vakali, ka thënë se vendi të cilin ajo e përfaqëson ka qenë vazhdimisht mbështetëse e fortë dhe e vendosur e liberalizimit të vizave për kosovarët, përcjell albinfo.ch.

Kështu ka njoftuar Zyra e Greqisë në Kosovë në llogarinë që ka në Facebook.

“Greqia ka qenë vazhdimisht një mbështetëse e fortë dhe e vendosur e liberalizimit të vizave për kosovarët”, ka shkruar ajo.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI