Lajme

Igli Tare kërkon futbollistin e Përfaqësueses së Kosovës

Reprezentuesi kosovar, Vedat Muriqi është duke shkëlqyer këtë edicion me fanellën e Fenerbahces në Turqi, transmeton zeri.info, përcjell albinfo.ch

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që disa klube të vihen pas tij.

Klubi italian, Lazio dhe drejtori sportiv i tij, Igli Tare janë vënë pas sulmuesit prizrenas, i cili ka shënuar 7 gola këtë edicion.

“Calciomercato.com” shkruan se klubi italian është gati të bëjë një ofertë prej 8 milionë eurosh për futbollistin.

Më herët është raportuar se interesim për Muriqin kanë janë duke shprehur edhe Atletico Madridi dhe Tottenhami.