Koronavirusi: çast pas çasti

Italia regjistron 34 viktima nga Covid-19

Sot, statistikat e infeksioneve të COVID-19 në Itali janë pak më të këqija sesa ditët e fundit, por ende brenda të njëjtave kufij si në javët e mëparshme.

Koronavirusi vrau 34 njerëz dhe 296 ishin infektuar rishtas. Dje në Lombardi pati 88 raste derisa sot ky numër është më i lartë – 170 sot, në Emilia-Romagna janë regjistruar 47 raste të reja dhe 17 në rajonin Campania, ku janë shfaqur shpërthime të reja me COVID-19, njoftuan autoritetet shëndetësore italiane.

Por lajmi i mirë është se numri i personave të shëruar po rritet dhe ka gjithnjë e më pak pacientë në njësitë e kujdesit intensiv, përcjell Albinfo.ch