Koronavirusi: çast pas çasti

Italia shënon vetëm 178 raste të reja me koronavirus

Autoritetet italiane kanë njoftuar së gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm 178 raste të reja me koronavirus, që është shifra më e ulët nga muaji shkurt. Numri total i të prekurve arrin në 233,197.

Numri i ditor i rasteve të reja ka qenë 516 në premten, 416 të shtunën dhe 355 të dielën.

Shifra e të vdekurve në 24 orët e fundit ka qenë po ashtu e ulët, në krahasim me mesataren e ditëve të fundit, 60 viktima në gjithë Italinë, përcjell Albinfo.ch.