Lifestyle

Ja çfarë punon këngëtarja Mimoza Shkodra në Zvicër

Mimoza Shkodra është njëra nga këngëtaret më simpatike dhe njëkohësisht më të dashura, si për publikun në Kosovë, ashtu edhe për atë në Shqipëri.

Por, pavarësisht se nga të gjithë njihet si një këngëtare, në fakt Mimoza në jetën e saj jashtë ekranit ka një tjetër profesion që nuk ka lidhje aspak me artin, përcjell albinfo.ch.

E ftuar në një nga emisionet kosovare, ajo ka rrëfyer se ka një profesion të dytë, si teknike laboratori dentar. Këtë profesion ajo e ushtron në Zvicër, ku edhe kalon pjesën më të madhe të vitit.

Shkodra ka lindur në Zvicër, ku jeton dhe punon aktualisht. Ajo u bë e njohur fillimisht me këngën “Ndarja”, një superhit që u përqafua nga publiku në të dyja vendet.