Kosova

Ka ndërruar jetë producentja e njohur e filmave, Vjosa Berisha

Në moshën 50-vjeçare

Mësohet se producentja e njohur e filmave, Vjosa Berisha, ka vdekur në moshën 50-vjeçare, kanë bërë të ditur familjarë të saj.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj, Fatos Berisha, ka thënë se për datën dhe vendin e varrimit do të njoftojnë më vonë.

“Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër. Datën dhe vendin e varrimit do ta bëjmë të ditur më vonë. Familjet Berisha dhe Istrefi”, ka shkruar ai.

Vjosa Berisha ka pasur përvojë mbi 20 vjet në industrinë e filmit. Ajo ishte bashkëthemeluese dhe drejtoreshë e Festivalit “PriFest” për 11 vjet.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI