Lajme

Kënga e re e Bebe Rexhës në “billboard”-et më të mëdha të New Yorkut

Është bërë e ditur se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka publikuar së fundmi bashkëpunimin e saj më të ri, përcjell albinfo.ch.

 

“Baby I’m jealous” titullohet kënga e dyshes, e cila është pritur shumë mirë nga publiku dhe në vetëm 24 orë ka marrë mbi dy milionë shikime në YouTube.

Po ashtu për suksesin e këtij bashkëpunimi po kujdesen edhe platformat më të mëdha të muzikës në botë si Spotify dhe Apple Music.

Së fundmi, “Baby I’m jealous” nga Bebe Rexha dhe Doja Cat është promovuar edhe në ‘billboard’-et e New Yorkut në Times Square.

Ka qenë vet këngëtarja me origjinë shqiptare, ajo e cila ka publikuar në llogarinë e saj zyrtare në Instagram, disa pamje të “billobard”-eve ku promovohet bashkëpunimi i saj i ri me reperen Doja Cat.

 

View this post on Instagram

So wild…Times Square! thank you @spotify 💞

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI