Lajme

Rita Ora, prezantuese e MTV Europe Music Awards

Dy javë më parë u shpallën nominimet për evenimentin e madh të ndarjes së çmimeve.

MTV Europe Music Awards, eventi që mbahet në çdo vit, tashmë janë shpallur edhe nominimet për ndarje të çmimeve, transmeton albinfo.ch.

Ky është edicioni i 27-të sivjet dhe do të transmetohet globalisht përmes MTV të dielën, më 8 nëntor.

Sa u përket artistëve shqiptarë, e vetmja e nominuar sivjet në MTV EMA 2020 është Dua Lipa.

Ndërkaq, së fundmi u bë e ditur së Rita do të jetë prezantuese e MTV EMAs përmes një postimi që ka ndarë në InstaStory.

“E emocionuar që do ta prezantoj këtë vit, MTV EMA”, ka thënë ajo.