Koronavirusi: çast pas çasti

Kompania Apple mbyll sërish disa dyqane në SHBA

Kompania amerikane Apple, ka konfirmuar se do të mbyllë sërish përkohësisht disa prej dyqaneve të saj në SHBA për shkak të rritjes së numrit të të prekurve me COVID-19.

Apple do të mbyllë dyqanet në Florida, Arizona, Karolina Jugore dhe Veriore. Bëhet fjalë për 11 dyqane në këto shtete.

Rastet e të infektuarve me koronavirus në SHBA vazhdojnë të rriten me shpejtësi të madhe. Deri më tani janë mbi 2.2 milionë persona të infektuar, kurse janë shënuar mbi 118 mijë viktima, përcjell Albinfo.ch