Të tjera

Kosova i fiton nëntë medalje në Kampionatin Ballkanik

Përfaqësuesja e Kosovës në taekwondo ka fituar 9 medalje në Kampionatin Ballkanik “Samokov 2019”.

Kosova u përfaqësua në këtë garë me gjithsej 35 garues, derisa nëntë prej tyre u kthyen me medalje, përcjell albinfo.ch.

Ndërkohë, në përgjithësi në këtë kompeticion ishin pjesëmarrës 653 garues nga 12 shtete.

Sylejman Vizdiklari fitoi medaljen e artë, ndërsa Rejan Tershani mori medaljen e argjendtë.

Ndërkohë, me medaljen e bronztë u shpërblyen Elion Agushi, Arkton Zekaj, Elton Avdullahu, Eron Brahimi, Tringa Krasniqi, Don Berisha dhe Sara Kastrati.