Futboll

Kosova mban stërvitjen e fundit para përballjes me Izraelin

Sot, kombëtarja e Kosovës do të mbajë stërvitjen e fundit para përballjes me Izraelin, përcjell albinfo.ch.

Stërvitja mbahet në orën 10:45, në Kampin Nacional në Hajvali dhe do të udhëhiqet nga trajneri Alain Giresse.

“Dardanët” të shtunën, më 25 mars, nisin kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian “EURO 2024”, ku do të përballet me izraelitët.

Ndërkaq të martën, “verdhekaltrit” do të luajnë në “Fadil Vokrri” kundër Andorrës.