Lajme

Izraeli falënderon SHBA-në, Gjermaninë, Shqipërinë dhe shtetet që e përkrahen

Po bëhen gati një javë prej kur Izraeli po zhvillon luftime me organizatën terroriste palestineze Hamas, por edhe me organizata të tjera, përfshirë edhe Hezbollahun.

Shumica e shteteve më të fuqishme të botës kanë reaguar në përkrahje të Izraelit që ishte cak i sulmeve me raketa nga Hamasi.

Lidhur me këtë, kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka falënderuar këto shtete, përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Shqipërinë, Britaninë e Madhe, Gjermaninë e shumë shtete të fuqishme.

“Faleminderit që po qëndroni me Izraelin dhe për mbështetjen në të drejtën tonë për vetëmbrojtje kundër sulmeve terroriste”, ka shkruar Netanjahu, në një postim në Twitter.

Kosova nuk ka ndonjë qëndrim deri më tani për sa i përketë këtij konflikti.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI