Lajme

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, kolona në Morinë

Shumë turistë nga Kosova kanë vendosur ta kalojnë fundjavën në Shqipëri, pasi moti i ngrohtë është parashikuar që do ta shoqërojë vendin tonë.

Radhë deri në 70 metra janë krijuar në dalje të pikës kufitare të Vërmicës për në Morinë.

Disa prej shkaqeve që mund të kenë sjellë këtë dyndje turistësh janë fundjava, temperaturat e larta dhe festa e ‘1 Majit’.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI