Lajme

Kosovë: Kërcënohet një gazetar

Policia ka raportuar se dje pasdite është arrestuar një burrë kosovar nga Prishtina, i cili përmes telefonit e ka kanosur një gazetar.

”I dyshuari ka mohuar se e ka kanosur, por vetëm ka kërkuar që të fshihet një shkrim që ka të bëjë me bashkëshorten e të dyshuarit”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, i cili ka rekomanduar që pas intervistimit, i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt, shkruajnë mediat vendore, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI