Kosova

Kryeministri Kurti pret sot në takim ministrin e Brendshëm të Izraelit

Bëhet e ditur se ministri i Punëve të Brendshme i Izraelit, Moshe Arbel, po qëndron për vizitë në Kosovë.

Ai sot do të pritet në takim nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

Po gjatë ditës së sotme është njoftuar se ambasadorja izraelite në Kosovë, Tamar Ziv, organizon pritje për Ditën e Pavarësisë së Izraelit dhe marrëveshjen për heqjen e vizave për shtetasit kosovarë.

Sipas njoftimit, organizimi fillon nga ora 18:00.