Lajme

Kuzhinieri erdhi nga Franca që t’i mësojë fëmijët kosovarë të gatuajnë

Kuzhinieri francez mëson fëmijët kosovarë të gatuajnë

Një kuzhinier francez ka ardhur nga Franca dhe ka gatuar në një ngjarje të organizuar nga aleanca franceze në Kosovë, raporton KlanKosova.

Ai erdhi në Kosovë që t’i mësojë fëmijët se si të përgatisin biskota krishtlindjesh.

Prezent ishin një numër i madh i fëmijve të entuziasmuar për mësimin e përgaditjes së biskotave.

Nga ana tjetër, për kuzhinierin francez nuk ishte hera e parë që ka viziuar Kosovën dhe shprehet se puna me fëmijë edhe pse komplikuar, është knaqësi, përcjell albinfo.ch.