Lajme

Lazio nuk heq dorë nga Muriqi

Vedat Muriqi vazhdon të jetë një nga lojtarët shqiptar më të kërkuar në merkato. Ai ka bërë një sezon të shkëlqyer duke shënuar 17 gola. Ofertat për të nuk kanë munguar e Napoli dhe Tottenham e kërkojnë me ngulm.

Por, sot mediat italiane bëjnë me dije se në garë seriozisht ka hyrë edhe Lazio që nuk ka hequr dorë nga lojtari.

Tare po ndjek me kujdes situatën e sulmuesit shqiptar e së bashku me Borja Mayoral janë dy lojtarët që mund të afrohen këtë merkato.

Fenerbahce kërkon të paktën 25 milionë euro për  Vedat Muriqin.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI