Gjellëra

Makarona me vezë dhe qepë

Makarona me vezë dhe qepëPërbërësit:

• 5 vezë,
• 3 qepë,
• 400 gr makarona,
• 100 gr djathë kashkavall,
• speca të grirë,
• piper,
• kripë,
• vaj.

Përgatitja:

I zini makaronat dhe i kulloni, hidhni pak vaj si dhe përziejeni mirë. Hidhni vezët e rrahura, piperin dhe djathin. Pastaj shtoni qepën e skuqur, specat e grirë dhe hidhni pak vaj dhe përzieni derisa të skuqen vezët. Shërbejeni me një sallatë, sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!


 Të tjera nga Gjellëra