Futboll

Mali i Zi, me një futbollist shqiptar kundër Kosovës

Mali i Zi dhe Kosova do të ndeshen më 7 qershor në Podgoricë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian më 2020.

Kjo ndeshje do të zhvillohet pa shikues, pasi vendësit janë dënuar me një ndeshje pa shikues për shkak të koreve raciste në ndeshje me Anglinë.

Kosova dje ka shpallur listën për ndeshjet e qershorit, derisa këtë e ka bërë edhe Mali i Zi, përcjell albinfo.ch.

Ftesë ka marrë edhe Fatos Beqiraj, i cili që disa vjet është pjesë e Malit të Zi. Sulmuesi nga Peja më herët ishte shprehur se nuk ka pasur ftesë nga Kosova, apo edhe më parë nga Shqipëria.

Rikthehet nga lëndimi Stefan Jovetiq, derisa nga lojtarët më të dalluar janë edhe Stevan Saviq i Atleticos apo Marusiq i Lazios.

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara, Mali i Zi tubon një pikë, me një golaverazh prej dy gola të shënuar dhe pesë të pësuar.

Sulmues