Lajme

Maqedoni: 29 viktima dhe 561 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 4.384 testime për koronavirus, ndërsa 561 raste kanë rezultuar pozitivë.

Prej rasteve të reja në Shkup janë 249, Kumanovë – 49, Strumicë – 40, Ohër – 30, Shtip – 25, Tetovë – 23, Prilep – 18, Kavadar – 16, Manastir – 14, Veles – 12, Kërçovë – 10, Gostivar – 9, Radovish – 8, Koçan – 7, Strugë dhe Sveti Nikole – nga 6, Resnja dhe Dibra – nga 5, Gjevgjelia, Berova, Vinica dhe Makedonska Kamenica – nga 4, Negotina – 3, Kriva Pallanka, Dellçeva, Valandova dhe Kratovoa- nga 2 secila, Probishtipi dhe Bogdanci – nga 1.

Nga MSH informojnë se kanë ndërruar jetë edhe 29 pacientë të tjerë, të cilët kanë qenë pozitivë për COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 507 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 186.010, prej të cilëe 166.606 janë shëruar, ndërsa 6.396 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (17 shtator) është 13.008.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI