Maqedonia

Maqedoni e Veriut: 487 raste të reja dhe 1.487 të shëruar nga COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 487 raste të tjera të koronavirusit (COVID-19), si dhe 1.487 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër pandemisë.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 ka arritur në 198.156, prej të cilëve deri më tani 185.459 janë shëruar.

Vendi po ashtu regjistroi 15 viktima të tjera nga koronavirusi, duke e çuar në 6.998 numrin e përgjithshëm të tyre.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 5.699.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI