Lajme

Ministri i Serbisë ndan medaljen për garuesin nga Kosova

Karatisti nga Kosova, Herolind Nishevci, fitoi medaljen e bronztë, duke u renditur i treti mbrapa Jonathan Horne nga Gjermania dhe Slobodan Bitević nga Serbia, në kategorinë +84 kilogramë

Kosova ka fituar medaljen e parë në Kampionatin Evropian në karate që po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Karatisti nga Kosova, Herolind Nishevci, fitoi medaljen e bronztë, duke u renditur i treti mbrapa Jonathan Horne nga Gjermania dhe Slobodan Bitević nga Serbia, në kategorinë +84 kilogramë.

Medaljen për Herolind Nishevcin e dhuroi minstri i Rinisë dhe Sportit i Serbisë, Vanja Udovičić, transmeton Insporti, përcjell Albinfo.ch.

Kujtojmë që karateistja kosovare, Fortesa Orana, u mund në luftën për medaljen e bronztë nga grekja, Elena Chatziliadu, e pesta në renditjen olimpike.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI