Kosova

Ministrja Gërvalla merr pjesë në “Antalya Diplomacy Forum”

Bëhet e ditur se përveç presidentës së Kosovës, Vjosa Osmano, edhe zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, po merr pjesë në “Antalya Diplomacy Forum”, përcjell albinfo.ch.

Forumi mbahet në kuadër të forumit që mbledh udhëheqës të shteteve, Ministra të Punëve të Jashtme, diplomatë, biznesmenë dhe ekspertë të fushave të ndryshme.

Ministrja Gërvalla do të realizojë takime bilaterale me homologë të saj si dhe përfaqësues organizatash të ndryshme ndërkombëtare.

Përmes një njoftimi për media është bërë e ditur se në fokus të takimeve do të jetë bashkëpunimi në politikën e jashtme, ekonomi dhe investime strategjike.