Futboll

Ndeshja Austri-Poloni: Përfundon me rezultat 1-1 pjesa e parë

Ka përfunduar me rezultat 1:1 pjesa e parë e ndeshjes së sotme mes Austrisë dhe Polonisë.

Austria ka kaluar në epërsi ndaj Polonisë në minutat e parë të pjesës së parë të ndeshjes, pasi Trauner ka shënuar në minutën e 9-të, pas një goditje me kokë brenda zonës.

Golin e barazimit, e ka shënuar për Poloninë Piatek, në minutën e 30-të.

Kjo është ndeshja e dytë e fazës së grupeve në kuadër të Grupit B të Kampionatit Evropian, ndërsa dy ekipet kanë humbur në ndeshjet hapëse. Austria është mposhtur nga Franca, ndërsa Polonia nga Holanda, transmeton albinfo.at.