Kosova

Njoftim me rëndësi për ata që planifikojnë të udhëtojnë përmes pikëkalimeve kufitare me Serbinë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar u ka bërë thirrje qytetarëve që planifikojnë të udhëtojnë përmes pikëkalimeve kufitare me Serbinë që të përdorin pika të tjera për qarkullim, meqë janë paralajmëruar protesta për nesër, përcjell albinfo.ch.

Në postimin e QKMK-së thuhet se ky njoftim vlen deri në një njoftim tjetër.

Njoftohen të gjithë qytetarët, të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikëkalimeve kufitare me Serbinë, se në pjesën e saj, për nesër, datë 25 maj 2024, janë paralajmëruar protesta. Ju inkurajojmë që të përdorni pikëkalime të tjera për qarkullim. Ky njoftim vlen deri në një njoftim tjetër. Ju falënderojmë për mirëkuptim dhe bashkëpunim! Për çdo informatë shtesë kontaktoni 📞numrat e telefonit në QKMK 045198000, 045198606 dhe pa pagesë 080050095”, thuhet në njoftim.