Lajme

Notarja shqiptare me aftësi të kufizuara, drejt suksesit në Itali

Ajo u vlerësua nga Komiteti Olimpik Kombëtar Italian për "Merita Atletike"

Arjola Trimi është notarja shqiptare me aftësi të kufizuara, e cila jeton dhe ushtron aktivitetin e saj sportiv në Milano, Itali, shkruan albinfo.ch.

Ajo ka përfunduar studimet e larta për ekonomi në universitetin “Milano-Bicocca” dhe zhvilloi pasionin për notin, pasi ndoqi seancat e hidroterapisë si pjesë e rehabilitimit të saj.

Vlen të theksohet se atletja do të jetë pjesë e “Lojërave Paralimpike Tokyo 2020”, si përfaqësuese e vendit ku dhe jeton, shkruan tutje albinfo.ch.

Në vitin 2018 ajo është vlerësuar nga Komiteti Olimpik Kombëtar Italian për “Merita Atletike”. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI