Kosova

​Osmani: Kosova dhe Shqipëria bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Pritja shtetërore është para presidencës, ndërsa, Osmani ka shkruar se Kosova dhe Shqipëria bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira, përcjellalbinfo.ch.

Osmani ka postuar edhe një video ku ka shkruar është përjetësisht mirënjohës për të gjithë vizionarët, dëshmorët, martirët dhe aleatët e lirisë sonë.

Ndërsa, Begaj në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, pritet i’u drejtohet deputetëve me një fjalim.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj është pritur me nderime shtetërore në Prishtinë.

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani doli për ta pritur Begajn para Presidencës, ku edhe u intonuan himnet shtetërore nga trupat e FSK-së.