Lifestyle

Pamjet e para të Malekut si Mercury

Aktorët e përfshirë Johnny Depp, Ben Whishaw dhe Sacha Baron Cohen ishin lidhur me rolin kryesor

Pas shumë vjet shtyrjesh, më në fund ka nisur prodhimi i filmit biografik të frontmenit të grupit legjendar Queen, Freddie Mercury.

Aktorët e përfshirë Johnny Depp, Ben Whishaw dhe Sacha Baron Cohen ishin përfolur lidhur me rolin kryesor, por nuk e kanë fituar atë, përcjell Albinfo.

Producentët kanë zgjedhur yllin Rami Malek për rolin e këngëtarit, dhe fotoja e parë në rolin e ri është publikuar në rrjete sociale.

Filmi biografik do të përmbajë storie të Queenit nga 1970, kur Mercury u bashkua me Brian May dhe Roger Taylor, deri në performancën e vitit 1985, gjashtë vjet para vdekjes së këngëtarit për shkak të komplikimeve nga Aids.

Filmi akoma nuk ka titull zyrtarisht, ndërsa pritet të dalë në kinema më 2018 për Krishtlindje.

 

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-41166809