Futboll

Përfundon sezoni për Hekuran Kryeziun

Ka përfunduar sezoni për mesfushorin e Kosovës dhe Cyrihut, Hekuran Kryeziut.

Kryeziu do të mundoj për gjashtë deri në nëntë muaj në fushën e blertë.

Kjo pasi që i njëjti ka pësuar një lëndim të gjatë ditës së djeshme në ndeshjen me Luganon.

Hekuran Kryeziu u dasht të lë fushën në minutën e 15-të dhe të largohej pas lëndimit.

Ndaj të njëjtit u bënë edhe analiza dhe pas rezultateve u kuptua se mesfushori kosovar ka këputur ligamentin në gjurin e majtë dhe se i duhet ndërhyrja kirurgjike.