Bota

Përleshje në Greqi mes pakistanezëve dhe shqiptarëve

Një shqiptar mbetet i plagosur

Një përleshje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme mes shqiptarëve dhe disa pakistanezëve në zonën e Chania, në Ishullin e Kretës në Greqi.

Si pasojë e kësaj, të paktën një burrë shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ka mbetur i plagosur.

Sipas asaj që raportohet në mediat greke, ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 10 të darkës, ndërsa thuhet se në përleshja nuk janë përdorur armë zjarri, por thika, njofton Top-Channel, përcjell albinfo.ch.

Për sa u përket pakistanezëve të përfshirë në këtë sherr, mediat greke raportojnë se ata ishin refugjatë të ardhur kohët e fundit në Greqi, ndërsa shkaqet e përleshjes mes tyre dhe shqiptarëve ende nuk janë zbardhur.

I plagosuri shqiptar është dërguar me urgjencë në spital, ku u është nënshtruar trajtimeve mjekësore për shkak të plagëve të mëdha që i kishin shkaktuar të goditurat me thikë nga pakistanezët.