Lajme

Përplasen dy vetura luksoze, dëmet kapin vlerën 3.7 milionë franga (VIDEO)

Një shofer i veturës Porsche dhe një shofer i veturës Bugatti u përpoqën të parakalojnë njëri-tjterin në rrugën Gotthard Pass në Zvicër. Por kjo shkoi keq. Ata përplasen me njëri-tjetrin. Një aksident i kushtueshëm. Dëmi arrin në 3.7 milionë franga.

Menjëherë pas orës 12 të mesditës së mërkurën pati një përplasje në rrugën Gotthard Pass drejt majës së kalimit. Një shofer Bugatti ishte me nxitim dhe filloi të parakalojë. Edhe Porsche kishte të njëjtën ide. Atëherë përplasen dy makinat luksoze. Dhe jo vetëm kaq: Bugatti përplaset me një Mercedes nga Aargau.

Të dy automjetet u përplasën më pas me gurët në skajin e majtë të korsisë dhe erdhën në një ndalesë në korsinë e kundërt, siç shkruan në një deklaratë nga policia e Kantonit Uri. Drejtuesit e makinave luksoze vijnë nga kantonet e Schwyz dhe Lucern, përcjell albinfo.ch.

Njëri nga drejtuesit e automjeteve sportive arriti ta rikthejë automjetin në korsi, por u përplas me një  veturë tjetër nga Aargau. Pasagjeri në veturën tjetër pësoi lëndime të rënda dhe u dërgua në spitalin kantonal në Uri.

€3.5M Bugatti Chiron and Porsche 911 Crash in Switzerland. 😱🇨🇭 Three cars were in a group following a camper….

Publiée par Rainier Johnson Supercars sur Jeudi 13 août 2020


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI