Lajme

Polonia kalon në epërsi ndaj Shqipërisë, ndërpritet loja

Në minutën e 55-të, sfida Shqipëri-Poloni u ndal si pasojë e një gjesti aspak të hijshëm që ndodhi në fushën e lojës.

Në një goditje këndi për miqtë, disa tifozë qëlluan me shishe uji drejt lojtarit të Polonisë duke bërë që gjyqtari Klerment Turpin të ndalë lojën.

Francezi iu drejtua menjëherë zyrtarit të FSHF-së, Lusin Nurishmit duke paralajmëruar për rastin e ndodhur, pasi nëse do të përsëritej sërish do të merreshin masa duke e ndërprerë ndeshjen.

Në minutën 77’ Vjen goli i Polonisë. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet dhe mposht Berishën.

VIDEO

http://www.panorama.com.al/sport/live-shqiperi-poloni-vjen-goli-polak-por-edhe-vendimi-i-gjyqtareve-per-te-nderprere-ndeshjen-video/#:~:text=71%E2%80%99%20Gabon%20Bare,e%20topit%20dhe


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI