Shqipëria

Rama: Aeroporti “Nënë Tereza” do të mbyllet për Gjermaninë, Austrinë, Zvicrën dhe Hungarinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se nga nesër aeroporti “NËNË TEREZA” do të mbyllë hyrjet dhe daljet me Gjermaninë, Austrinë, Zvicrën dhe Hungarinë, transmeton Klan Kosova.

Rama theksoi se ky vendim do të hyjë në funksion nga nesër, në orën 23:59.