Kosova

Rita Ora arrin në Kosovë për ditëlindje, prek tokën me dorë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka arritur në Prishtinë.

Me rastin e ditëlindjes së saj, këngëtarja bashkë me bashkëshortin Taika Waititi, ka arritur në vendlindje.

Artisja është pritur nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama.

“Mirë se erdhe në shtëpi dhe gëzuar ditëlindjen, Rita Ora. Të duam. Mirë se vjen në Kosovë, Taika Waititi, të urojmë qëndrim të mrekullueshëm”, ka shkruar Rama në Facebook, transmeton albinfo.ch.

Rita sapo arriti në Kosovë dhe zbriti nga avioni, e preku me dorë tokën.

https://www.facebook.com/share/v/gwYmztGab3pU36he/?mibextid=nWElTZ