Bota

Rrëzohet një aeroplan në Itali

Aeroplani ishte zhdukur nga radari

Dy persona kanë gjetur vdekjen kur një aeroplan i vogël u rrëzua sot në provincën italiane Savona, thanë zyrtarët. Një burrë (70) dhe një grua (35) humbën jetën me këtë rast, teksa mbetjet e aeroplanit u gjetën nga shpëtuesit e Monte Carma.

Aeroplani po fluturonte nga Vercelli në Piemonte në Villanova d Albenga në Savona kur u zhduk nga radari.