Të tjera

Schweinsteiger jep lajmin se kur do të pensionohet

Ish-futbollisti Bajernit të Mynihut dhe Kombëtares së Gjermanisë, kampion i botës dhe fitues Ligës së Kampionëve, Bastian Sschweinsteiger, ka njoftuar se i jep fund karrierës së tij prej futbollisti, përcjell in7.

Bastian ka falënderuar për përkrahjen, tifozët e klubeve ku ka luajtur, duke dhënë lajmin se tanimë ka ardhur koha për pensionim.

Futbollisti aktual i Chicago Fire në kampionatin amerikan ka thënë se do t’i mbetet akoma besnik futbollit, por karriera e tij si futbollist do të përfundojë në fund të sezonit aktual.