Lajme

Shërohet dhe lirohet nga spitali 80-vjeçarja në Shqipëri

Një 80-vjeçare që ishte infektuar me Covid-19 është shëruar.

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në Facebook.

“Nënë vezikua, 80-vjeçare, u shërua dhe doli nga spitali”, ka shkruar Rama.

Deri tash në Shqipëri numri i të vdekurve është 18, derisa 333 raste janë raportuar të infektuara.