Muzikë

Shoqata humanitare “Medvegja” me shfaqje kulturore në Zvicër

Vallet dhe këngët shqipe kanë jehuar dje në Zvicër.

Shoqata humanitare “Medvegja” me seli në Fully të kantonit të Vasilit, ka mbajtur një manifestim kulturor, përcjell albinfo.ch.

Shqiptarë të profesioneve të ndryshme nga të gjitha trevat shqiptare, si dhe personalitete zvicerane, mbushën sallën gjatë programit të djeshëm.

Ani pse kishte të ftuar edhe personalitete politike, nga pjesëmarrësit bëjnë të ditur se në këtë manifestim kulturor nuk u përzi politika.

E pranishme ishte edhe këngëtarja Lori, e cila këndoi shqip me plis në kokë.

Në vazhdim gjeni disa fotografi nga mbrëmja e djeshme, nga Dashnim Hebibi (fb):