Lajme

Një person e ther me thikë gomën e veturës së Komunës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në profilin e tij zyrtar ka publikuar një video, ku shihet një person me thikë duke prerë rrotën e makinës së Komunës.

Ahmeti ka thënë se kjo nuk mund të kuptohet ndryshe pos si kërcënim, transmetojnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch.

Statusi i plotë i Shpend Ahmetit:

Herët në mëngjes të shtunën një person e ka prerë me thikë rrotën e makinës së Komunës, të cilën e përdor për dalje në terren. Kjo nuk mund të kuptohet ndryshe pos tentim kërcënimi.

Kërcënimet e tilla janë të kota, pa marrë parasysh se nga kush vijnë dhe çka synojnë.

Rastin e kemi lajmëruar në polici, por meqenëse mediat po thërrasin menjëherë pas lajmërimeve në polici, këtë video po e postojmë vetë.

Kot e keni, kushdo që jeni!

Herët në mëngjes të shtunen, një person e ka pre me thikë rroten e makines së Komunës të cilën e përdori për dalje në terren. Kjo nuk mund të kuptohet ndryshe pos tentim kërcënimj. Kërcënimet e tilla janë të kota, pa marr parasysh se nga kush vijnë dhe çka synojnë. Rastin e kemi lajmëruar në polici por meqenëse mediat po thërrasin menjëherë pas lajmerimeve në polici, këtë video po e postojmë vet. Kot e keni, kushdo që jeni!

Publiée par Shpend A. Ahmeti sur Lundi 30 décembre 2019