AT Balkani

Shqipëri, 5 viktima dhe 123 raste të reja me Covid

Statistikat e fundit në Shqipëri janë regjistruar 123 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 5 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit, transmeton albinfo.ch.

Në njoftimin e përditshëm të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale është bërë e ditur se numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara në Shqipëri është rritur në 5.519 dhe numri i të vdekurve në 166.

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë realizuar 474 testime për të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe rastet më të larta janë regjistruar në Tiranë.

Sipas të dhënave të ministrisë, në 24 orët e fundit janë shëruar 57 qytetarë, duke e çuar në 3.018 numrin e të shëruarve.

Në Shqipëri që nga fillimi i pandemisë janë kryer gjithsej 42.183 testime dhe Instituti i Shëndetit Publik vazhdon punën në terren për rastet e dyshuara me koronavirus.