Shqiperia

Shqiptarja, e cila jeton në Itali, përfaqëson Shqipërinë në garën botërore të skive

Shqipëria, e cila për herë të parë merr pjesë në kupën botërore për ski, do të përfaqësohet nga sportistja me origjinë italiane, Laura Colturi.

“Pjesa e parë e garës shkoi mirë, ndërsa në pjesën e dytë pamja nuk ishte e qartë, por gjithësesi jam e kënaqur. Objektivi im është që të marr maksimumin në çdo garë. Nuk e ndiej presionin pasi që e vogël jam mësuar që të flitet për mua”, tha për tch skiatorja shqiptare, e cila u shpall kampione për moshën 18-vjeçare, përcjell albinfo ch.

“Kush e kishte menduar që para një viti ne do të ishim në kupën e botës dhe çdo vend ku skia praktikohet, e njeh Shqipërinë”, u shpreh presidenti i Federatës Shqiptare të Skive.