Lifestyle

Skandali detyron shitjen e kompanisë së Weinsteinit

Kompania e prodhimit të filmave e themeluar nga Harvey Weinstein, i cili po përballet me disa akuza për ngacmime seksuale, është në bisedime për shitje.

“Weinstein Company” ka thënë se ka nisur bisedimet me një kompani për të kompletuar një marrëveshje për shitjen e kompanisë, shkruan albinfo.ch.

Weinstein, 65-vjeçar, është përjashtuar nga bordi i kompanisë më herët gjatë muajit, ndërsa më pas edhe nga organizata prapa çmimeve “Oscars”.

Policia në Londër dhe New York janë duke hetuar në disa raste për akuzat ndaj Weinsteinit.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI