Futboll

Tare shpërthen ndaj gjyqtarëve në Itali

Drejtori i Lazios, Igli Tare, ka kritikuar ashpër gjyqtarët në Itali duke thënë se më nuk dihet ku është vija mes gabimit dhe fatit të keq.

Lazio sivjet është përballur disa herë me vendime të kthyeshme nga gjyqtarët, ndërsa së fundmi sulmuesit Ciro Immobile iu mohua një penalti ndaj Cagliarit.

“Mjaft më. Të dielën ndaj Cagliarit ishte penalti e dyfishtë ndaj Immobiles, por për Marco Guidan ai simuloi dhe e ndëshkoi për protestimet. Teknologjia VAR na ka hequr së paku 12 pikë në tabelë, edhe pse me gjashtë të tjera do të ishim tashmë të kualifikuar për Ligën e Kampionëve. Liga është shtrembëruar tërësisht”, ka thënë ai për Correre dello Sport, transmeton Albinfo.ch.