Lajme

Tërmet tjetër pas mesnate në Durrës

​Pas një qetësie dyditore, një lëkundje tjetër tërmeti është shënuar pas mesnatës në Durrës.

Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 të Rihterit dhe si epiqendër ishte në Shetaj të Durrësit, pranë Kepit të Rodonit, raporton tch, përcjell albinfo.ch.

Epiqendra e kësaj paslëkundjeje ishte 38 km nga Tirana. Thellësia ishte 10 km.