Bota

Truprojet e presidentit Erdogan përplasen me policinë boshnjake

Gjatë vizitës së presidentit turk Recep Taiypp Erdogan në Bosnje, raportohet se ndodhi një incident.

Siç shkruan DW, duke iu referuar mediave lokale në BiH, bëhet fjalë për një incident mes truprojeve të Erdogan-it dhe policisë boshnjake, përcjell albinfo.ch.

Thuhet se truprojet e presidentit turk refuzuan t’i dorëzonin armët e tyre.

“Ata ishin agresivë dhe u sollën sikur të ishin në vendin e tyre. Ata nuk i respektuan ligjet tona dhe merituan të arrestoheshin”, citohet të ketë thënë Zoran Galic, shefi i policisë kufitare të Bosnjes, për portalin e lajmeve Dnevni Avaz.

(Marrë me shkurtime nga DW)