Koronavirusi: çast pas çasti

Bosnje dhe Hercegovinë: Një i vdekur dhe 21 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Bosnje dhe Hercegovinë janë regjistruar 21 raste të reja të infektimit me Covid-19.

Prej tyre, 21 raste janë regjistruar në Bosnje dhe Hercegovinë, ndërsa tre në Republikën Serbe.

Gjatë kësaj periudhe, është regjistruar edhe një vdekje nga koronavirusi.

Në këtë vend, deri më tani, janë testuar 35,520 persona dhe prej tyre 1,042 kanë dalë pozitiv në koronavirus.

Të shëruar nga sëmundja janë 927 pacientë, ndërsa 39 kanë vdekur, përcjell Albinfo.ch