Koronavirusi: çast pas çasti

Tre persona të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Tre persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një postimi në Facebook.

“Brenda 24 orëve janë raportuar tri raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast Spitali i Përgjithshëm Pejë, Spitali i Përgjithshëm Prizren dhe Spitali i Përgjithshëm Gjakovë)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.