Kosova

Vera, e ëma e Rita Orës, me mesazh sensibilizues: Vaksinohuni!

Vera Ora, doktoreshë psikiatre dhe avokuese për shëndet mendor, ka dhënë një mesazh sensibilizues për vaksinim, në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, transmeton albinfo.ch.

Ajo përmes këtij mesazhi shprehet se vaksina ka përmbushur të gjitha standardet, cilësinë dhe efikasitetin. Andaj çdo person duhet të vaksinohet.

Përveç saj, në videon e fundit të realizuar nga MSH-ja janë edhe shumë figura publike, artistë, duke dhënë mesazhe pro marrjes së vaksinës kundër Covid.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI